Welcome to the online school 

Акварельні вправи Скетч

Для цих завдань, Вам знадобиться папір для акварелі, фарби, пензлик, банка з водою, або великий стакан. Ганчірки для протирання пензлика та паперові серветки.  


Вправа 1. Малюємо морозиво

На першому етапі, треба зробити кольорові розтяжки. Для цього потрібно розмішати на палітрі, в різних ємностях, рідкі кольори. Вони повинні вільно розтікатися по папері. Пензлик не має бути занадто маленьким. Фарбу накладаємо горизонтальними рухами, поступово змішуючи між собою кольори на палітрі. Папір повинен знаходитися на похилій поверхні.   Деталі ми домальовуємо по сирому папері. Щоб зробити світлі деталі, треба вимити пензлик, і акуратно вибрати фарбу з малюнка. Темні деталі ми малюємо тонкою частиною пензлика з малою кількістю води. В кінці можна оббризкати малюнок рідкою темною, або білою фарбою. Також домалювати маленькі деталі по сухому.

Вправа 2. Малюємо ананас


Вправа 3. Малюємо стаканчик для морозива

Перш за все, потрібно розмістити наші стаканчики у форматі. Малюємо вертикальну та горизонтальну вісь. Ділимо нашу вертикальну вісь на три частинки: дві трапеції (більша та менша) та трикутник. Намічаємо межі, де будуть розміщені овали. Вони допомагають нам передати об'єм стаканчика. Другий стаканчик будується за таким самим принципом, але має простішу форму, форму трапеції. Слідкуйте, щоб вертикальні та горизонтальні лінії були паралельні до країв листка. Спочатку замішаємо декілька відтінків рідкої фарби коричневого кольору для першого стаканчика ( у фарбу для світла можна додавати до коричневого жовтий та оранжевий, для тіні - фіолетовий) та зеленого для другого ( темний зелений для тіні можна зробити за допомогою зеленого та синього). Розмішуємо на палітрі ,в різних ємностях. Вони повинні вільно розтікатися по папері. Пензлик не має бути занадто маленьким. Фарбу накладаємо акуратно на краях, та сміливіше в середині. Папір повинен знаходитися на похилій поверхні. Починаємо малювати з найсвітлішої фарби. Тіні будемо малювати по сирому, але варто контролювати, щоб пензлик не був занадто мокрий. Якщо тінь на стаканчику справа, то тінь в стаканчику буде зліва, та навпаки. Щоб намалювати дрібні деталі, варто взяти тоненький пензлик та використовувати малу кількість води.


Вправа 4. Малюємо кульки морозива 

Для початку, потрібно розмістити наші кульки у форматі. Малюємо кружечки. Домальовуємо дугу знизу та малюємо на кружечках паралелі, додаємо фактуру морозива у вигляді хмарок. Спочатку замішаємо декілька відтінків рідкої фарби коричневого кольору ( у фарбу для світла можна додавати до коричневого жовтий та оранжевий, для тіні - фіолетовий), зеленого ( темний зелений для тіні можна зробити за допомогою зеленого та синього) та рожевого. Розмішуємо на палітрі ,в різних ємностях. Вони повинні вільно розтікатися по папері. Пензлик не має бути занадто маленьким. Фарбу накладаємо акуратно на краях, та сміливіше в середині. Папір повинен знаходитися на похилій поверхні. Починаємо малювати з найсвітлішої фарби. Тіні будемо малювати по сирому, але варто контролювати, щоб пензлик не був занадто мокрий. Коли ми малюємо по мокрому, то перехід між тонами (світло, півтінь, тінь) утворюється автоматично. Фактуру на морозиві в тіні наводимо більш насиченим кольором, та з більшою товщиною, ніж на світлі. Стараємось не робити однакові лінії. Також додаємо темніші місця на дузі внизу. Щоб намалювати дрібні деталі, варто взяти тоненький пензлик та використовувати малу кількість води.

Вправа 5. Малюємо поливку

Беремо простий олівець та малюємо різні форми поливок. Зліва на поливках малюємо бліки. Блік - це відблиск від світла на предметах. В акварельній техніці білі місяця залишаємо білими, тому коли працюємо в кольорі, то бліки не замальовуємо. Замішуємо на палітрі потрібні кольори та починаємо замальовувати із світлих тонів. Зі сторони тіні, ближче до краю фарба має бути світліша ніж тінь, але темніша ніж світло, це називається рефлексом.

Замальовуємо наші поливки поступово, різними шарами. Чим темніший колір, тим тонша площина. Не забуваємо залишати попередні шари. Варто слідкувати, щоб площини були не однакової товщини. Наступним кроком буде падаюча тінь. Тінь буває власна та падаюча. Власна тінь - це тінь на предметі, падаюча - під предметом. Падаюча тінь буде на протилежній стороні від світла. Тобто падаючу тінь малюємо під поливкою з того боку, де немає бліка. Тінь варто зробити світлою. Потім коли фарба висохне, під самою поливкою зробимо глибоку тінь - тоненьку темну лінію. Під предметами тінь завжди темна. Щоб завершити роботу, підсилюємо темніші частини на поливках.Малюємо шоколадну поливку.

Для початку робимо підготовчий малюнок. Зі сторони світла позначаємо бліки.

Замальовуємо коричневою фарбою, додаючи фіолетовий колір. Щоб фарба краще розтікалася по папері, його треба нахилити.

Для того, щоб передати матовість поверхні, ми розмиваємо контури між шарами. Далі додаємо темніші кольори, лишаючи попередні. На блискучих поверхнях контури світлотіні будуть чіткі. Тіні позначаємо тоншими лініями, з більшою кількістю фіолетового кольору. Можна поєднувати техніку "по-сирому" з чіткими мазками, які малюються по висохлій поверхні.

Вправа 6. Малюємо пончики

Для початку, потрібно розмістити наші пончики у форматі. Малюємо лінії де будуть межі. Проводимо вертикальну та горизонтальну середні лінії. Малюємо дуги та з'єднуємо їх. Домальовуємо овали в середині та поливку. Білі місця (бліки) залишаємо білими. Перший пончик покриваємо рідкою фарбою жовтого кольору. Другий пончик рожевою фарбою. Щоб малювати тіні, почекаємо поки висохне перший шар. Тісто замальовуємо охрою. Чіткими плямами замальовуємо тіні на пончиках. На жовтому тінь жовтий + фіолетовий, на рожевому - трішки темніший червоний.

Під глазур'ю будуть падаючі тіні, їх робимо за допомогою трохи темнішого коричневого. Щоб зробити падаючу тінь на стіл, варто змішати коричневий та синій. Підсилюємо падаючі тіні від глазурі на пончик. Поливка на жовтому пончику фіолетова, на рожевому салатова ( змішаємо салатову акварель з білою гуашшю). Білі бліки намалюємо гуашшю. Не забуваємо про падаючі тіні від поливки та посипки, власні тіні та бліки на посипці. Наостанок бризкаємо білою гуашшю, створюючи ефект пудри (вода плюс фарба).

Вправа 7. Малюємо хмари

Малюємо хмарки різної форми. Навколо першої хмаринки малюємо водичкою,а потім по мокрому замальовуємо, різними відтінками синього, небо. Миємо пензлик та легенько розтягуємо відтінок неба на хмарку. Частково залишаємо білі місця та додаємо темніший відтінок в тіні хмари.

Другу хмарку обводимо синьою фарбою по сухому. Третю хмарку малюємо дугами. Темна сторона закрита, майже, однією плямою. Поступово додаємо темнішу фарбу, але залишаємо світлі частинки, що не втратити фактуру хмарки. Малюємо по мокрому. Додаємо трішки мазочків на першу хмарку. На другій легенько розмиваємо краї. Хмари складаються з маленьких кульок, тому треба показувати об'єм (світло, тінь, півтінь). Хмару під номером 2 малюємо хвильками та трішки розмиваємо. Підсилюємо тіні, та коли хмарки висохли робимо темніше небо. В загальному кожна хмарка виконана по різному (по сухому, по мокрому та змішаною технікою). Можна пробувати працювати одним способом. Або спробувати кожен окремо.

Вправа 8. Малюємо пончики

Для початку, потрібно розмістити наші пончики у форматі. Малюємо лінії де будуть межі. Проводимо вертикальну та горизонтальну вісь (середні лінії) . Малюємо прямокутник в наших межах та діагоналі. Позначаємо дуги та з'єднуємо їх. Виходить овал. Малюємо дірочку для пончика, зверху залишаємо меншу відстань ніж знизу. Пончики можуть бути не ідеально рівні. Намалюємо декілька допоміжних маленьких пончиків, щоб розібрати як падає тінь відносно освітлення. Намітимо бліки. Починаємо штрихувати. В залежності від освітлення тінь та світло на пончиках буде різна. Біля тіні завжди є рефлекс. Рефлекс - це місце на предметі, яке є світліше за тінь, та темніше за світло. Стараємось штрихувати по формі. Також між тінню і світлом є півтінь , тому тінь будемо плавно розтягувати. Падаюча тінь від предмета має бути темніша за предмет

Вправа 9. Малюємо морозиво

Позначаємо з розташування морозива у форматі. Малюємо лінії де будуть межі. Проводимо вертикальну та горизонтальну вісь (середні лінії) . Малюємо трикутну вафельну, кульку морозива, поливку та маленькі плитки шоколаду, посипку та фактуру вафельного стаканчика. Замальовуємо всі шоколадні елементи однорідно, але залишаємо бліки. Морозиво малюємо світлим зеленим (додаємо більше води). Не забуваємо залишати білі місця та підсилювати тінь. Малюємо різними відтінками вафельку та залишаємо її підсохнути. Замішуємо темніший коричневий та промальовуємо шоколад. Не забуваємо залишати попередні шари. Підсилюємо тіні по мокрому, щоб були гарні переходи. Шматочки шоколадки будуть теплішого коричневого. Робимо темнішу тінь на морозиві і стаканчику, та падаючу тінь від поливки. Тінь на посипці буде темніша ніж поливка. Промалюємо квадратики на вафельці та шоколадку. Не забуваємо про падаючі тіні. Вкінці бризкаємо коричневим та білим, а також робимо бліки. Будьте уважні, важливо додавати правильну кількість води у процесі малювання.

Вправа 10. Малюємо морозиво

Позначаємо розташування морозива у форматі. Малюємо лінії де будуть межі. Проводимо вертикальну та горизонтальну вісь (середні лінії) . Малюємо трикутник, коло (морозиво) та коло (вишеньку). Намітимо бліки. Починаємо штрихувати. Штрихуємо однорідним тоном кожну площину. Але робимо тональну різницю між площинами. Біля тіні завжди є рефлекс. Рефлекс - це місце на предметі, яке є світліше за тінь, та темніше за світло. Стараємось штрихувати по формі. Також між тінню і світлом є півтінь , тому тінь будемо плавно розтягувати. Падаюча тінь від предмета має бути темніша за предмет. Робимо більші контрасти між світлом і тінню. Заштриховуємо стаканчик як конус та малюємо фактуру вафельки. Друге морозиво малюємо за таким же принципом, але світло буде падати з іншого боку. Також на другому морозиві малюємо три кульки, а не одну. Тінь на кульках робимо загальною плямою, а потім будемо розділяти їх. Позначаємо тінь на конусі. Малюємо посипку та поливку, можна потренуватись збоку. Це завдання для того, щоб навчитись правильно розкладати тони у предметах.

Вправа 11. Малюємо посипку

Малюємо різні форми посипок. Для правильної побудови малюємо допоміжні квадрати та прямокутники. Стараємось не тиснути олівцем. Починаємо замальовувати зі світліших місць. Не забуваємо про бліки. У глянцевій посипці залишаємо чіткий блік, у матовій - легенько розмиваємо. Варто почекати, коли висохне перший шар, а тоді прокладемо темніші частинки. Блискуча посипка має чіткі тіні, на матовій посипці робимо плавний перехід від тіні до світла, з краю біля тіні залишаємо світліше місце - рефлекс. Не забуваємо залишати попередні шари фарби. Підсилюємо власні тіні на всіх посипках та переходимо до падаючих тіней. Падаючі тіні спочатку малюємо світлі. Потім під предметами зробимо тоненьку темну падаючу тінь. При висиханні фарба світліє, тому додаємо ще темнішого кольору в тіні на посипці.

Вправа 12. Малюємо горнятко

Малюємо горнятко. Спочатку варто намітити у форматі, малюємо вертикальні та горизонтальні лінії. Виходить форма трапеції. Намітимо частинку де дірочка в горнятку. Щоб передати об'єм , будуємо овали. Справа буде вушко чашечки. Малюємо маршмелоу у вигляді прямокутників. Зверху, також, малюємо овали, щоб показати об'єм та робимо фактуру зефіру. На горнятку намалюємо візерунок у вигляді сердечка. Тепер додамо трубочку та зробимо їй фактуру. Починаємо розмальовувати зі світліших відтінків, білі місця залишаємо білими. Не забуваємо залишати бліки. На горнятку робимо перехід від світлішого до темнішого за допомогою різних кольорів. Горнятко всередині темніше ніж зовні. На білих частинках, також, є тіні, їх ми малюємо за допомогою фіолетового та коричневого, але дуже світлого. Промальовуємо трішки какао та підсилюємо тіні на зефірах, трубочці та малюємо падаючі тіні. Коли горнятко підсохло можна малювати наше сердечко, але обов'язково залишаємо білі бліки. Після цього підсилюємо власну тінь на горнятку та робимо падаючу тінь від горнятка. Побризкаємо різними кольорами на наш малюнок. Коли фарба висохне, обводимо фломастером контури та малюємо графіку. Білою гуашшю можна поставити білі бліки на круглих візерунках горнятка.


Вправа 13. Малюємо шоколад

Спочатку малюємо прямокутник. Розділяємо його сіткою, промальовуємо деталі. Наступні елементи ми малюємо під кутом. Починаємо з площин, на які ми дивимося під кутом і зверху. Вони знаходяться в положенні лежачи. Потім домальовуємо вертикальні, або діагональні ребра і з'єднуємо їх. Низ шоколадки може бути нерівним, відламаним. Також можна намалювати шоколад вертикально та під кутом. На верхніх площинах шоколадки можна зробити рельєф.

Треба чітко визначити під якими кутом падає світло. Беремо коричневий колір та додаємо трішки фіолетового.

Змальовуємо всю поверхню світлим шаром фарби. Після того, як він висохне, покриваємо другий шар темніше, додаючи більше фіолетового. Лишаємо ті площини, на які світло падає під прямим кутом. Фарбу потрібно акуратно розтягувати, щоб не було розводів. Темнішим кольором позначаємо інші площини. Малюємо тіні. На самих темних площинах ми затемнюємо кути.

Там де шоколад відламаний, або має не рівний край, ми позначаємо тінь чіткими мазками. Щоб передати матовість поверхні, можна самі світлі площини замалювати, але зверху лишити тоненьку лінію світла.

Вправа 14. Малюємо композицію

Як правильно розташовувати зображення в форматі. Малюємо маленькі прямокутники по вертикалі та по горизонталі.

Проводимо діагоналі, щоб визначити центр. Наш малюнок не повинен бути занадто дрібним, або настільки великим, щоб торкатись краю листка.

Для початку ми позначаємо велику масу нашого зображення, потім додаємо деталі. Вони не повинні торкатись країв. Зверху, від краю формату до малюнка, лишаємо менше місця, а знизу трішки більше. Коли ми зображуємо декілька об'єктів, то позначаємо їх також по центру, цільною формою.


Вправа 15. Малюємо зефір

Для початку треба зробити підготовчий малюнок. Зефіри будуть складатися із закручених ліній. Які ми малюємо за допомогою діагоналей. Верхні частини діагоналей позначаємо мітками та закручуємо в одну сторону, а нижні в протилежну сторону.

Форму, яка буде мати лежаче положення, спочатку малюємо за допомогою коробочки, потім вписуємо туди циліндр. Також проводимо діагоналі, і закручуємо краї. Позначаємо бокову сторону.

Щоб правильно зобразити зефіри, які розташовані в різних напрямках, треба намалювати довгу вісь, середину. Далі малюємо краї, строго перпендикулярно до неї. Робимо овали зверху і знизу.

Починаємо розмальовувати. Кольорові смуги будуть чергуватися з білими.

Працюємо від світлого кольору до темного. Кожен попередній шар фарби повинен дуже добре висихати. Краї шару можна акуратно розмити. Світло падає зліва, тому тінь буде справа. Для тіней на жовтих смугах ми замішуємо жовтий колір з фіолетовим. Для білих смуг беремо синій і коричневий кольори. На пензлику не повинно бути багато води.

Вправа 16. Малюємо яблуко

Етюд в техніці по сирому. Робимо підготовчий малюнок.

Поверхню яблука акуратно змочуємо водою. Починаємо розмальовувати зі світлих кольорів. Беремо жовту фарбу, на краї форми даємо фіолетовий, холодний світлий колір. Щоб вони візуально здавалися далі ніж середина.

До жовтих плям поступово додаємо світло помаранчеві та червоні кольори. Мазки розтягуємо за формою яблука. Дрібними штрихами показуємо малюнок на поверхні. Потім швидко додаємо темніший червоний колір для тіні. Малюємо середину яблука, хвостик. Додаємо тінь під формою змішуючи синій, або фіолетовий колір з коричневим.